Приватните превозници во понеделник на протест, им префрлиле само 5.000 денари

1 min read

Приватните превозници во понеделник најавуваат протест пред седиштето на ЈСП Скопје во Автокоманда.

Според официјални информации на Телма, тие ќе протестираат пред управната зграда на компанија и ќе си ги бараат парите, бидејќи, како што велат, им префрлиле само 5.000 денари.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ПОЧИНА ТОМ ВЕРЛЕН, ФРОНТМЕНОТ НА ВЛИЈАТЕЛНАТА РОК ГРУПА „ТЕЛЕВИЖН“

Следно

Укината специјалната единица чии полицајци се обвинети за убиството на Тајр Николс

Latest from Blog