Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

1 min read

Завчера биле прегазена жена во Скопје, по што возачот избегал од местото.

– Во СВР Скопје било пријавено дека на 02.03.2023 околу 17.45 часот на крстосница од ул.„Македонско косовска бригада“ и ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, патничко возило удрило во М.И.Ф.(62), по што го напуштило местото, информира МВР.

Како што соопшти МВР, во несреќата М.И.Ф. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во приватна болница во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Шојгу во контрола на фронтот во Источна Украина, жестоката борба за Бахмут продолжува

Следно

Русија тврди дека нападот во регионот Бријанск бил извршен со оружје на НАТО

Latest from Blog