ПО ТУРЦИЈА И РОМАНИЈА, СЕ ТРЕСЕ И НАШИОТ СОСЕД – тлото не мирува ниту вечерва, тешка ноќ за над 700 илјади луѓе!

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала го погоди Ираклион (Хераклион) на островот Крит во Грција.

Земјотресот се случил околу 19:32 часот по локално време.

Земјотресот бил почувствуван во радиус од 90 километри, а во Грција го почувствувале околу 751.000 луѓе.

Епицентарот на земјотресот бил на островот Крит, на длабочина од 21 километар, пренесува EMSC.

Претходно денес силни земјотреси ги погодија и Романија и Турција.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Има приказни кои не се завршени – една фотографија, илјада солзи наместо зборови (ФОТО)

Следно

ВМФЛ: Гостивар сигурен, Воска Спорт се израмни со Вардар кој ремизираше со Арсими

Latest from Blog