ПОСТАПКА КОЈА ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ – вчера сопруга на фудбалерот побара развод додека е во затвор, а денес тој со тешка одлука за која ќе се кае

1 min read

Тешки денови за најтрофејниот фудбалер во историјата, Даниел Алвес, кој веќе втор месец е во притвор, каде што го чека судењето за силување. Почнал штрајк со глад и се наоѓа во лоша емотивна и психичка состојба.

Бразилецот веќе три дена не јадел ништо, престанал да комуницира со останатите затвореници, седел заклучен сам во ќелија, а сето тоа почнало откако неговата сопруга Хоана Санс му кажа дека ќе побара развод.

Шпанската манекенка и на социјалните мрежи објави писмо во кое ја потврдува својата одлука да го прекине бракот.

Повеќе детали за разводот прочитајте ТУКА.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ: Ништо не потпишувам во Охрид, разговарам за нормализација на односите

Следно

(ВИДЕО) Со какви очекувања Борел отпатува за Охрид: Сите очи се вперени таму

Latest from Blog