Поскапува дизелот, Регулаторна го објави новиот ценовник

во категоријата Економија

Со денешната одлука на Регулаторната комисја за енергетика, од ноќеска на полноќ стапува во сила новиот ценовник за горивата. Согласно најновата одлука, цените на бензинот остануваат исти, а дизелот поскапува за половина денар.

 

Супер 95 – 66,50ден

Супер 98 – 68,50ден

Дизел – 61,00ден

.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk