Поради магла намалена видливост на Попова Шапка

1 min read

Намалена видливост поради магла попладнево има на Попова Шапка. Видливоста е намалена од 50 до 60 метри, информира попладнево Авто мото сојузот на Македонија.

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Протести во САД по објавувањето снимка од претепувањето на Тајр Николс

Следно

Партијата на Грците во Албанија во изборна коалиција со Бериша

Latest from Blog