Поплави и проблеми на грчкиот остров Закинтос

1 min read

Невремето со обилен дожд и силен ветер предизвикало поплави и одрони на карпи на грчкиот остров Закинтос, објави грчката новинска агенција АНА-МПА.

Противпожарната служба во текот на ноќта примила десетици повици за помош и интервенирала во поплавени домови, додека пак дождот предизвикал проблеми и на повеќе улици.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Италија: Запленети 250 милиони евра и уапси 56 припадници на мафијашкиот клан „Ндрангета“

Следно

Педри ставил „лајк“ на девојка, нејзиниот дечко го бара неговиот дрес (ФОТО)

Latest from Blog