Полска со Левандовски и Пјонтек доаѓа во Скопје

во категоријата Спорт

Селекторот на полската фудбалска репрезентација Јержи Бжечек денеска го објави составот на репрезентацијата со кој Полјаците ќе дојдат на квалификацискиот меч против Македонија во Скопје, но и против селекцијата на Израел во Варшава.

Бжечек на списокот ставии 28 имиња меѓу кои и Давид Ковначки, Роберт Гумни и Себастијан Шумански, кои во јуни ќе играат и во завршницата на ЕП за играчи до 21 година.

Извор: https://sportmedia.mk/