Полицијата за шест часа казни 141 возач во општина Бутел

1 min read

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 17:00 до 23:00 часот спроведена е засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на општина Бутел во Скопје.

При контролата санкционирани се 141 возач, од кои 88 за возење повеќе од дозволената брзина, осум за возење без возачка дозвола, две мерки за нерегистрирани возила…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Советот за безбедност на ОН расправаше за војната во Украина

Следно

Мицкоски во Велес на увид во градежните работи кај паркингот на социјалните згради во населба Тунел

Latest from Blog