Пожар на грчкиот остров Закинтос

во категоријата Регион

На грчкиот остров Закинтос денеска избувна пожар и во тек е негово гаснење, пренесува грчката агенција АНА-МПА.

Пожарот избувнал во Лагадакија, а како што се наведува, гори шума.

.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk/