Пожар избувна во зградата на руското Министерство за внатрешни работи

1 min read

Во зградата на главната дирекција на руското Министерство за внатрешни работи во Москва денеска избувна пожар, изјави за ТАСС извор од безбедносните служби.

– Пожарот изби на третиот кат во Министерството, на улица Петровка бр. 38, петта зграда, вели изворот.

Над зградата се издигнал густ чад, а според првичните информации пожарот зафатил градежни материјали лоцирани во канцеларијата на третиот кат.

Засега нема информации за повредени или за големината на материјалната штета, пренесува ТАСС.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Утврден законот што ќе овозможи враќање на незаконски изнесените икони во земјава

Следно

ОВА НЕ Е НАИВНА ЛЕКВИДАЦИЈА, А ЖИЛА БЕШЕ НАЈВИСОКО ПОЗИЦИОНИРАН ВО КАРТЕЛОТ – поранешен командир во МВР со морничаво тврдење за во иднина! (ВИДЕО)

Latest from Blog