Повеќе од 150 домови на опозицијата претресени ноќеска во Русија

во категоријата Свет

Полицијата во Русија доцна синоќа изврши претрес на повеќе од 150 домови и канцеларии на приврзаници на критичарот на власта, Алексеј Навални, објави на фејсбук неговиот соработник, Леонид Волков.

Претресите се извршени четири дена откако руската владејачка партија, Единствена Русија, изгуби третина од мандатите во собранието на Москва.

.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk/