Перез објасни зошто Погба е невозможна мисија: Рацете ни се „врзани“

во категоријата Спорт

Флорентино Перез конечно призна дека ова лето се обидел да го доведе Пол Погба во Реал Мадрид. Првиот човек на шпанскиот тим излезе со детали за неуспешно завршениот трансфер.

Извор: https://sportmedia.mk/