Педро постигна гол од пола терен, па му фаќаше сеир на Џака (ВИДЕО)

1 min read

Педро Гонсалвес се погрижи да го видиме голот на сезоната во Лигата на Европа откако успеа да погоди од половина терен, но беше задолжен и за тролање по последниот судиски свиреж на „Емирејтс“.

Фудбалерот на Спортинг Лисабон го сфати како лична провокација радувањето на Гранит Џака при водството од 1:0, па реши да му го возврати истиот гест за време на славјето по крајот на мечот.

Спортинг успеа да се врати во игра благодарение на неговото ремек-дело од 45 метри, а потоа имаше повеќе нерви и знаење во пенал рулетот во Северен Лондон.

Херој на гостите од Португалија во фудбалската лотарија беше голманот Адан, но при славјето, во фокусот се најде токму Педро кој знаеше како да му одговори на Џака.

На овој начин, Спортинг го остави Арсенал без шанси да се бори за уште еден голем трофеј, па сега сите сили ќе мора да ги насочи кон титулата во Премиер лигата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Муцунски: Добив информации дека е уапсен наставник од „Александар Македонски“

Следно

РЕТРОСПЕКТИВА НА ТВОРЕШТВОТО Е СПЕЦИЈАЛНО ЗАДОВОЛСТВО – ГЛЕДАШ КАДЕ ТИ ОДИ ГЛАСОТ, ВЕЛИ МАНЧЕВСКИ КОЈ ПРЕТСЕДАВА СО ЖИРИТО НА СОФИЈА ФИЛМ ФЕСТ

Latest from Blog