„Паркови и зеленило“ со акција за уредување на вегетацијата на булевар „Партизански одреди“

1 min read

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ продолжуваат со грижата за зеленилото во Скопје, па така и денеска имаа акција на булевар „Партизански одреди“.

– Кроење на вегетацијата и уредување на зеленилото се активностите кои денес се одвиваа на страничното и средишното зеленилото на булевар „Партизански одреди“, информираат од претпријатието.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ужасни детали од обвинението: За долг од 10.000 евра роднина уби цело семејство, еве како ги измамил монструмот

Следно

Кои сè високи украински функционери останаа без своите државни позиции

Latest from Blog