Палестинец уби двајца доселеници на Западниот Брег

1 min read

Палестински напаѓач уби двајца еврејски доселеници во нивниот автомобил денеска на окупираниот Западен Брег, соопштија израелските власти.

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, што се случи кога израелските и палестинските безбедносни претставници се состанаа во Јордан за да разговараат за намалување на тензиите.

Лекари соопштија дека жртвите на нападот, што се случи во близина на Хавара, област каде што се чести вакви инциденти, биле мажи на возраст од дваесетина години жители на населбата Хар Браха, оддалечена осум километри од местото на инцидентот.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Путин и Вучиќ му го честитаа роденденот на Ердоган

Следно

Менаџерот на Абердин: Секогаш имам само една порака за Миовски

Latest from Blog