Од Скендербег порака за задник и долен веш, за Ковачевски, Груби, шивална и 22 милиони евра (СТАТУС НА ДЕНОТ)

1 min read

Честитка од народот до Таче и Груби за изборот на шивална за гаќи за надзор од 22 милиони евра!

Во статусот на денот портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски коментира герила акција насочена кон премиерот и вицепремиерот во врска со тендерот вреден 22 милиони евра даден на форма за шиење гаќи.

Фотографијата е снимена во центарот на Скопје во близина на плоштадот Скендербег.

Фразата ,,г’з и гаќи” во скопски сленг се користи за нераздвојни другарчиња кои се прават заедно.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ за средбата со Ескобар: Отворен и фер разговор

Следно

„Вавилон“, еден од најозборуваните филмови на сезоната вечерва во Кинотека

Latest from Blog