Ограбена обложувалница во Аеродром

1 min read

Во текот на вчерашниот ден била ограбена обложувалница во Аеродром.

– Вчера во 09:50 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Аеродром, едно лице со закана од вработена одзело пари, информира.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Ердал Ракип од Малме во турскиот Анталијаспор

Следно

Напад со нож на станица во Брисел: Напаѓачот извикувал Алаху Акбар (ВИДЕО)

Latest from Blog