НОВО ЧУДО ВО ТУРЦИЈА – по 228 часа поминати под урнатините спасена мајка херој и нејзините две деца (ВИДЕО)

1 min read

Спасувачите ја пронашле жената Ела и нејзините две деца, а потоа ги извлекле од под урнатините во областа Антакиј.

Спасувачките екипи извлекоа жена и две деца во Хатај од под урнатините на зграда 228 часа по разорните земјотреси што ги погодија јужните региони на Турција, јавува Анадолија.

Успешна спасувачка акција 228 часа по земјотресот извеле спасувачите, кои прво ја пронашле жената Ела и нејзините две деца, а потоа ги извлекле од под урнатините на зградата „Угур“ во квартот Антакии.

Спасувачите ги предале спасените деца и жената на екипа на Брза помош, која им укажала прва помош, а потоа ги однела во болница.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски на средба со Скот Хeјзлет: Власта е корумпирана и не спроведува реформи, потребни се избори

Следно

Денес истекува законски предвидениот рок за исплата на платата на здравствените работници и сите вработени во јавното здравство

Latest from Blog