Неутрализирани тројца терористи во подрачјето на „Штитот на Еуфрат“

1 min read

АНКАРА (АА) – Неутрализирани се тројца терористи кои се подготвувале да изведат напад во подрачјето на „Штитот на Еуфрат“ во северна Сирија, известува Анадолу.

Во соопштението на турското Министерство за национална одбрана се вели „Тројца терористи на ПКК/ЈПГ се забележани како се подготвуваат да изведат напад во подрачјето на „Штитот на Еуфрат“ и се неутрализирани од нашите средства за огнена поддршка во регионот.“На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Во црквата „Свети Спас“ денеска не може да се влезе, иако е дозволено движење на пешаци во околината

Следно

Австрија: 70 лица целосно отсечени поради снежните наноси

Latest from Blog