НЕМАЛ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА И ВОЗЕЛ ПИЈАН: Синоќа полицијата го тресеше бодигардот на Апасиев

1 min read

Синоќа е сопрено возилото „мерцедес МЛ“ со скопски регистерски таблици во сопственост на Богески Бојан бодигардот на Апасиев, извршен е преглед, но не е најдено оружје и кокаин. Констатирано е дека лицето НЕ поседува возачка дозвола и му е напишан казнен налог, пишува Хроника.мк.

Воедно, извршено е алкотестирање при што е констатирано е дека е под дејство на алкохол.

Инаку пред претресот престојуваше во кафана Де Гама во Бисер со 3ца членови на Левица.

Службеното возило кое го управувале членовите на Левица е Туран, црна Боја.

И така борецот за закони и правила, Апасиев ја доверил својата безбедност на лице кое нема возачка дозвола и често под дејство на алкохол со кривични пријави за насилство,

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Османи и Милков го посетија нападнатиот охриѓанец, повикаа на прекин на насилството и провокациите од двете страни

Следно

ТРАГЕДИЈА ВО РЕГИОНОТ: 26 годишен судија се онесвестил на теренот, а потоа ги затворил очите и не се разбудил – еве ги деталите

Latest from Blog