НА ПОПОВА ШАПКА ПОЛИЦИЈАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СНАЈДЕ, НА ПОНИКВА ХАОС – ски центрите во земјава денес во колапс! (ВИДЕО)

1 min read

Вистински сообраќаен хаос се случува денес во сите ски центри во земјава.

Читателите на КУРИР информираат дека полицијата не може да се справи со гужвите и колоните автомобили на Попова Шапка, додека на Инстаграм се шират видеа од Пониква каде буквално игла не може да се фрли денеска таму.

Според видеата објавени на Инстаграм профилот на Роберто Навали се гледа што навистина се случува километри пред туристичкиот центар…

Инаку денеска на Попова Шапка и Маврово започнува ски сезоната откако изминативе денови наврна доволно снег.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Увид на градежни работи на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ 22.1.2023

Следно

Ќе се истражува трансферот на Осимен

Latest from Blog