Навивачите на Динамо Загреб со посебна кореографија во чест на Адеми (ФОТО)

1 min read

Аријан Адеми денеска го игра последниот натпревар во дресот на Динамо Загреб, а пред почетокот на мечот со Ријека, клубот и навивачите му посветија посебно внимание на македонскиот репрезентативец.

Навивачите на Динамо Загреб, „Бед Блу Бојс“, имаа посебна кореографија за Адеми, цртеж со нашиот фудбалер и неговите иницијали од страните. А над тоа транспарент на кој пишуваше „373 пати срце на терен – капитену, фала ти на сѐ“.

Пред почетокот на мечот Адеми од клубот доби дрес со бројот 373, толку пати го носеше дресот на Динамо Загреб. Доби и други награди.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Хил: Србија ја прифати европската иднина и јасен план како да стигне таму

Следно

Црна Гора избира претседател: До 19 часот, гласале 60,5 отсто од гласачите

Latest from Blog