Навас продолжува во Нотингем Форест

1 min read

Костариканскиот репрезентативен голман Кејлор Навас до крајот на сезоната ќе го носи дресот на премиерлигашот Нотингем Форест, откако на последниот ден од јануарскиот преоден рок беше позајмен од францускиот првак ПСЖ.

Навас (36), кој во текот на кариерата со Реал Мадрид освои три последователни титули во Лигата на шампиони, е еден од тројцата нови играчи во редовите на англискиот прволигаш кои пристигнаа на самиот крај на преодниот рок.

Покрај Навас, на Форест му се приклучија и Џонџо Шелви од Њукасл и Фелипе од Атлетико Мадрид.

Во својата прва премиерлигашка сезона по долга пауза, Нотингем Форест во моментов е на 13 место на табелата со 21 бодови, пет над зоната за испаѓање.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Претседателите на Хрватска и Словенија поддржуваат продолжување на Иницијативата Брдо-Бриони

Следно

„Не се клади на Енглези“ вечерва во МНТ

Latest from Blog