Можниот влез на АА во Владата, тема и на вечерашниот ИО на СДСМ

1 min read

Можното проширување на владината коалиција ќе биде една од темите на вечерашната седница на Извршниот одбор на СДСМ, информираат за МИА извори од владејачката партија.

Седницата на Извршниот одбор ќе започне во 19 часот и на неа, како што посочуваат истите извори, ќе стане збор за актуелни состојби и мерки, како и за можно проширување на владината коалиција.

Премиерот Димитар Ковачевски, кој претходно денеска го потврди одржувањето на седницата на Извршниот одбор, во моментов е на средба со претседателот на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари со кого, според најавите, ќе се разговара за можно приклучување на партијата во владината коалиција.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Штрајк на дел од јавниот сектор во Брисел за подобри работни услови и повисоки плати

Следно

„Транспаренси интернешнал“: Западниот Балкан бавен во борбата против организираниот криминал

Latest from Blog