Меџити: Наша должност е да ја демаскираме извршната власт која има храброст да игра фудбал додека народот се соочува со предизвици

1 min read

Вечерва од жителите на село Требош добиваме пораки дека тие и Полог се категорично против Артан Груби и оваа промашена извршна власт, истакнува Изет Меџити.

„ДУИ извира од народот, затоа и ние нема да застанеме, ќе одиме во секое населено место каде што се слуша албански збор, заедно да разговараме, да ги слушаме маките и тоа што го засега албанскиот народ. Наша должност е да ја демаскираме оваа извршна власт на 2%, оваа извршна власт која додека народот се соочува со разни предизвици, има храброст да игра фудбал и кошарка во своите луксузни канцеларии“ – напиша тој.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мелони: Совеста ми е чиста и покрај бродоломите на мигрантите

Следно

Расистички нападнат фудбалер, еве што се случило

Latest from Blog