Меси подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на уште две години

1 min read

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси е подготвен да склучи нов договор со Пари Сен-Жермен.

„Diario Sport“ објави дека двете страни се договориле да го продолжат договорот за две сезони со зголемување на платата.

Беше објавено дека ниту еден друг клуб не можел да му понуди пристојна работа на Аргентинецот. Затоа, тој одлучи да продолжи да игра во ПСЖ.

Триесет и петгодишниот фудбалер игра за ПСЖ од 2021 година. Тој одигра 15 настапи оваа сезона во Лига 1, постигнувајќи осум гола и 10 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мицкоски: Со секој изминат ден СДСМ губи по еден пратеник и затоа колку побргу заминат толку помалку пеколен ќе биде нивниот крај

Следно

МКЦ: Шокирани сме и згрозени од изјавата на Арсовска, таа тврди изнесена e готовина од 100.000 евра без основа

Latest from Blog