Маја Манолева ќе биде новиот заменик министер за здравство

1 min read

Во просториите на Министерството за здравство денеска Маја Манолева ја презеде функцијата заменик министер за здравство, информираше Министерството за здравство на својата веб страна.

-Д-р Маја Манолева ја презеде функцијата заменик министер за здравство од д-р Владимир Рендевски, кој ѝ посака успешна работа на д-р Манолева и продолжување на реформите во здравствениот систем, се вели во објавата на Министерството.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во Шпанија уапсени десет лица поради ограбување украински бегалци

Следно

Фрлена бомба во куќата на лидерот на „забранетата“ фракција навивачи на Партизан

Latest from Blog