Масовни протести во Франција, пред почетокот на самитот на Г7

во категоријата Свет

Полицијата со солзавец ги растерува демонстрантите, кои се собраа во близина на Бијариц каде се одржува Г7, Самитот на лидерите на седумте најмоќни земји.

Извор: https://www.alsat-m.tv/mk/