Мал авион се урна во Њујорк, едно лице загина (ВИДЕО)

1 min read

Мал авион се урна во населбата Лонг Ајленд во Њујорк, при што едно лице го загуби животот.

Авионот се урнал околу 15 часот по локално време, соопшти полицијата на округот Сафолк.

На социјалните мрежи е објавено видео од моментот кога авионот се урива. Во авиониот имало вкупно тројца патници, од кои двајца се повредени и со хеликоптер пренесени на лекување во болницата „Стони Брук“.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ако не ја добиеме ветената муниција од Москва, ќе се повлечеме од Бахмут, предупреди шефот на „Вагнер“

Следно

Повик за постдипломски истражувања

Latest from Blog