Маж убил девојка во станот на својата баба, поради тоа што го направила старицата и таа е уапсена

1 min read

Баба од Јужна Каролина е уапсена откако наводно му помогнала на нејзиниот внук Рајан О’Нил Вудраф да го прикрие убиството на 19-годишна девојка, соопштија властите.

Една Феј Даниелс (78) е уапсена во петокот, на 27 јануари, врз основа на докази за прикривање на убиство извршено во нејзиниот дом. Таа беше уапсена под обвинение за помагање на правдата и е во притвор и го чека судењето.

Една беше уапсена два дена откако нејзиниот внук Рајан О’Нил Вудраф (29) беше уапсен за пукање и убиство на тинејџерката ТиКез Деметриус Вокер. Убиството се случило во куќата на неговата баба.

Таа дала лажни изјави пред инспекторите за злосторството откако нејзиниот внук бил приведен.

„Има последици ако ја лажете полицијата за време на кривична истрага“, изјави шерифот Картер Вивер. Истрагата за убиството е во тек.

Нејзиниот внук Рајан беше уапсен за убиството на 24 јануари. Пукањето во кое загина Вокер го слушнале бројни сведоци.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Фајон потврди дека осомничените за шпионажа во Словенија се членови на руската разузнавачка служба

Следно

Во собраниската Комисија за избори и именување продолжи расправата за избор на Јовески за уставен судија

Latest from Blog