ЛУЃЕТО СЕ ГАЗАТ ЕДЕН ПРЕКУ ДРУГ ЗА ДА ИЗБЕГААТ – први снимки од силниот земјотрес во Таџикистан, сите се молат да нема посилен потрес од овој! (ВИДЕО)

1 min read

Силен земјотрес со јачина од 7,2 степени по рихтер го погоди денеска Таџикистан, јавуваат кинеските сеизмолози.

Епицентарот бил во близина на градот Мургоба на длабочина од 20 километри.

Во меѓувреме на Твитер се појавија и први снимки од земјотресот, а на истите се гледаат како се лулаат сите работи од собата, а во еден момент од силниот удар и се превртуваат на земјата.

Иако се работи за разорен земјотрес, во моментов нема информации за жртви или материјални штети.

@tino_sechet ⚠️FAKE IMAGES⚠️ #pourtoi #foryou #lesinfosdetino #tinosechet #drame #faitdivers #seisme #tajikistan #tremblementdeterre #tajikistan🇹🇯 #viral #chine #actualité ♬ son original – Les Infos de Tino

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Силен земјотрес го погоди Таџикистан во близина на границата со Кина

Следно

Делови од Кисела Вода, Сарај и Карпош утре ќе останат без струја

Latest from Blog