„Луфтханза“ има проблем со компјутерските системи, откажани многу летови

1 min read

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ денеска соопшти дека компанијата има проблеми со своите компјутерски системи.

Поради спомнатите проблеми денеска се откажани многу летови, пренесува Блумберг.

Портпаролката на компанијата соопшти дека истрагата е во тек.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

(ВИДЕО) Земјотресот во Турција преполови село

Следно

Трипуновски: Ковачевски и Николовски ги кратат субвенциите на земјоделците, од новиот модел бенефит ќе има само за големите фирми на земјоделци блиски до нив

Latest from Blog