Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи, завршија сите потребни проверки

1 min read

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиените пораки на електронски адреси со закана за наводно поставена експлозивна направа во 120 училишта во Скопје и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени соодветни мерки и активности, извршени се потребните проверки од антитерористички тимови и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Бројот на жртви во Грција се искачи на 43 – насилни протести во Атина

Следно

Атина на нозе: Граѓаните гневни поради несреќата се судрија со полиијата (ВИДЕО)

Latest from Blog