Лавицата Тахома e нов жител на Зоо Скопје

1 min read

Скопската зоолошка оваа зима стана дом на уште еден жител, а тоа е лавицата Тахома која дојде од Зоо Мунстер, Германија.

– Периодот на прилагодување во внатрешното живеалиште заврши а сончевото февруарско време е одличен услов таа полека да се навикнува на надворешната средина, информираат од Зоо Скопје.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Чешка на Украина ѝ има испратено воена опрема во вредност од 1,8 милијарди долари

Следно

Зеленски: Украина ќе „триумфира“ над рускиот терор

Latest from Blog