Култниот бренд за брза храна „Чичко Стоилко“ се враќа во Скопје! 

1 min read

Култниот бренд за брза храна „Чичко Стоилко“ се враќа во Скопје! 

Како што најавија новите сопственици, легендата се враќа на ново место, со стариот автентичен вкус! 

„Чичко Стоилко“ е најстариот фаст-фуд ресторан на територија на Балканот создаден во далечната 1975 година. Своевремено беше белег на старо Скопје, беше сендвичара во трафика и збирно место на младите. 

-Се сеќавам сендвич со две вршли, помфрит и салата беше 50 денари, се чекаше ред, се сеќава една скопјанка. 

Во минатиот век кај Чичко Стоилко се продаваа највкусните седнвичи, хамбургери и хот-дог сендвичи. Каква ќе биде понудата на новиот „Чичко Стоилко“ во главниот град останува да вкусиме и оцениме наскоро!?

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Илјадници Палестинци протестираа против рацијата во Наблус каде што израелските сили убија 11 лица

Следно

САД најавија седум милиони долари помош за обнова и заштита на културното наследство во Украина разрушено од војната

Latest from Blog