Кина продолжува да издава визи во сите категории

1 min read

ИСТАНБУЛ (АА) – Кина денес објави дека од среда ќе продолжи да издава визи за странци во сите категории, јавува Анадолу.

„Одлуката е донесена за дополнително олеснување на прекуграничното патување“, објави државната новинска агенција Синхуа, цитирајќи го Министерството за надворешни работи на земјата.

Пекинг ја напушти својата драконска политика на нулта стапка на Ковид-19 во декември минатата година, а во јануари го укина условот за изолација за патниците по пристигнувањето во Кина.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS)..

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Претрес во Скопје, уапсени две лица за дрога

Следно

САД, Британија и Австралија решени да ѝ одговорат на Кина во Индопацификот: Објавени деталите за нуклеарни подморници – АУКУС

Latest from Blog