Катарскиот шеик подготвен да плати и 6 милијарди фунти за Манчестер Јунајтед

1 min read

Катарскиот шеик Јасим го посети „Олд Трафорд“ да го види стадионот и теренот на Манчестер Јунајтед, исто како што тоа го направи и другиот потенцијален купувач на клубот, Сер Џим Ретклиф.

Во моментов се водат преговори за продажба на „црвените ѓаволи“, при што шеикот Јасим Бин Хамад Ал Тани е задоволен од она што го видел и е подготвен да плати и повеќе од цената која ја бара семејството Глејзерс од 6 милијарди фунти.

На почетокот се мислеше дека Катарците не сакаат да платат повеќе отколку што сакаат американските сопственици, но тие се предомислија и се подготвени да ја платат бараната цена, па дури и повеќе.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата за гаќи „Електра Солушн“ добила и грант од Фондот за иновации за да се преструктуира во бизнисот со градежен надзор

Следно

Нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина во Охрид

Latest from Blog