Какво ќе биде времето до понеделник? (Фото)

1 min read

Во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула.

Во четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта, како и во сабота ќе има врнежи претежно од снег со слаб до умерен интензитет.

Во петок и за време на викендот ќе дува засилен северен ветер, особено долж Повардарието.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вашингтон: Русија не го почитува последниот нуклеарен договор што ги поврзува

Следно

Жоржињо ја продолжува кариерата во Арсенал

Latest from Blog