ИСПУКАНИ 14 КУРШУМИ- Меси доби шокантни закани по пукањето во супермаркет на семејството на неговата сопруга (ФОТО)

1 min read

Најдобриот фудбалер на сите времиња има големи проблеми во животот. Лионел Меси доби страшна вест од родната Аргентина, бидејќи во ноќта меѓу вторникот и средата двајца разбојници пукале дури 14 куршуми во продавницата во сопственост на членовите на семејството на неговата сопруга Антонела. За среќа нема жртви.

„Меси, те чекаме. Јавкин (градоначалникот на Росарио, забелешка на уредникот) е дилер на дрога, нема да те заштити“, му било кажано на фудбалскиот магионичар, а засега само се претпоставува дека членовите на мафијата се обидуваат да изнуди пари од Лионел Меси. Од друга страна, навивачите се загрижени бидејќи се ближи репрезентативниот собир, а со тоа и враќањето на Меси во земјава за првпат откако со својот народ ја прослави светската титула освоена во Катар.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Авион на „Визер“ од Дортмунд за Охрид, принудно слета во Венеција

Следно

Треба да си храбар човек во Британија да зуцнеш за исламот

Latest from Blog