Инцидент во Чаир: Скопјанец со остар предмет нападнал полицаец

1 min read

Вчера во Чаир бил нападнат полициски службеник со остар предмет.

– На 02.03.2023 околу 09.30 часот на ул.„Никола Малешевски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода П.С. од Скопје, затоа што со остар предмет нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија. Претходно, тој физички го нападнал и М.М.(54) од Скопје, информира МВР.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Над 2 милиони жени во Велика Британија се платени под задолжителната минимална саатница

Следно

Израелските војници насилно го прекинаа протестот за солидарност со палестинска населба

Latest from Blog