Инцидент во Грција: Обид за напад на претседателот Павлопулос (ВИДЕО)

во категоријата Регион

За време на Денот на независноста во Грција, при одбележување на свечноста, 45-годишен маж се обидел да го пробие полицискиот кордон, и да го нападне претседателот на земјата Прокопис Павлопулос.

Инцидентот се случил во моментот кога Павлопулос положуваше венец пред Споменикот на непознатиот војник.

Полицијата веднаш го уапсила напаѓачот.

— – (-) –

Извор: https://tv21.tv/mk