Инвестирани 1,2 милиони денари во информатички кабинети во Бутел

1 min read

ООУ „Св. Климент Охридски“ и ООУ „Петар Здравковски Пенко“ добија нови современи компјутери со кои се опремија старите дотраени кабинети по информатика.

– Со новите компјутери ја модернизираме и унапредуваме наставата, а воедно ќе ја олеснат и наставата на учениците, напиша градоначалникот Дарко Костовски.

Со оваа инвестиција бројот на нови компјутери за една година надмина над 60.

– Инвестирањето во нашите општински основни училишта ќе продолжи со зголемен интензитет и ќе продолжиме со подобрување и унапредување на наставата на учениците, додаде Костовски.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

17-годишна девојка спасена од под урнатините 78 часа по земјотресот во Туркије

Следно

Помошта за настраданите во земјотресот во Сирија „не смее да се политизира“, тврдат од ОН

Latest from Blog