Изречени 68 санкции за брзо возење на територија на СВР Битола

1 min read

На територијата на СВР Битола денеска во периодот од 09:00 до 14:00 часот на територијата на СВР Битола спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 68 возачи.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, од вкупниуот број на изречени санкции, 53 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 15 надвор од населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Од МВР најавуваат дела засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Блумберг: САД ќе испратат над 30 тенкови „Абрамс“ во Украина

Следно

(ФОТО) Маж со нож напаѓаше патници во воз во Германија, има и мртви

Latest from Blog