Златко Далиќ останува селектор на Хрватска до 2026 година

1 min read

Најуспешниот селектор во историјата на хрватската фудбалска репрезентација, Златко Далиќ ќе остане на чело на националниот тим и во следните две години.

Човекот со кој селекцијата на Хрватска на последните два Мундијали успеа да стигне до второто и третото место денеска ја продолжи соработката до Европското првенство што ќе се одржи во 2024 година.

Далиќ на клупата на Хрватска седна во 2017-тата кога го наследи Анте Чачиќ кој беше сменет по што почна новото поглавје во историјата на репрезентацијата.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Американската држава Вајоминг ги забрани апчињата за абортус

Следно

(ВИДЕО) Силен земјотрес ја погоди Јужна Америка

Latest from Blog