Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

1 min read

Земјотрес од 4,2 степени по Рихтер вечерва ја погоди Албанија.

Земјотресот се случи околу 18:30 часот, а епицентарот на 28 километри од Елбасан и на 10 километри од Лушња, во Албанија, на длабочина од 5 километри.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Вучиќ вели дека е подготвен да спроведе многу работи од европскиот план, освен признавањето и влезот на Косово во ОН

Следно

Судот во Турција ја изрече првата казна согласно законот за дезинформации – новинар е осуден на 10 месеци затвор

Latest from Blog