За градоначалникот на Бутел Костовски НЕМА ПАУЗА, продолжува со градежната офанзива во Луботен (ФОТО)

1 min read

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Костовски, заедно со неговата екипа денеска започна со реализација на ветувањата дадени пред жителите на Луботен, односно денеска целата машинерија на Бутел е однесена во Луботен со цел што поскоро завршување на градежните работи во оваа населба.

Костовски во текот на денот беше пречекан од жителите на Луботен, со кои разговараа и за други проекти кои им се потребни на жителите.

Според градоначалникот на Бутел, ова е втората фаза од работите врз патната инфраструктура во Луботен по асфалтирањето на четирите главни улици од оваа населба, кои се впрочем и главни артерии.

Ова е целосната објава на градоначалникот на Бутел, Дарко Костовски на неговата официјална Фејсбук страница:

ЗАПОЧНА ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА ВО ЉУБОТЕН

Започна целосната реконструкција на неколку улици во Љуботен.

Краците на улица 5 во населеното место Љуботен во долно маало за прв пат по машинското гребење и поставување на нов тампон ќе добијат асфалт.

Паралелно се проектираат и нови улици во Љуботен кој ќе бидат реконструирани.

Градежната експанзија се одвива со силна динамика.

По завршување на предвидените улици во Љуботен ќе продолжиме останатите населени места.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

#ОпштинаБутел

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

Пренџов: Оваа влада е непринципиелна, ова не е европски фронт туку фронт за спас на некои политички кариери

Следно

Украина и ОН бараат продолжување на договорот за извоз на жито од украинските пристаништа

Latest from Blog