Заев: Ќе дебатираме и за промена на името на партијата (ВИДЕО)

во категоријата Македонија

Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на партијата, со новото име.

„Ќе го искористиме овој Конгрес да дебатираме и за името на партијата. Има добри предлози како на пример да биде само Социјалдемократски сојуз или Социјалдемократски сојуз на Северна Македонија“, истакна Заев.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ТВ21 АНКЕТА

Loading ... Loading …

Извор: https://tv21.tv/