Заврши сезоната за ѕвездата на ПСЖ

1 min read

Тренерот на ПСЖ, Кристоф Галтие, на два дена пред најважниот натпревар во сезоната, реванш натпреварот од осминафиналето во Лигата на шампионите против Баерн Минхен, ја доби најлошата вест, повредата на Нејмар е толку сериозна што ќе мора да биде решена со оперативен зафат.

Оваа вест ја објави доброинформираниот новинар Фабрицио Романо, кој на својот профил на Твитер, објави дека операцијата ќе биде извршена во наредните денови и тоа во Доха, Катар.

Нејмар нема да врати на терените во наредните три до четири месеци, што значи дека сезоната за него е завршена.

Бразилецот заработи повреда на лигаментите на коленото на натпреварот против Олимпик Лион.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Почина Љупчо Јакимоски поранешен директор на МИА и МРТ

Следно

Што досега е познато за двојното убиство во Старата скопска чаршија

Latest from Blog