Жителите на Гази Баба денеска повторно на протест поради парното греење

1 min read

Незадоволните жители од општина Гази Баба денеска попладне повторно ќе излезат на протест барајќи да им се врати железарското парно, со кое нивните домови се загреваа непрекинато по 24 часа. Точно во 16 часот тие ќе се соберат пред кружниот тек кај гимназијата „Панче Арсовски“, а на жителите од населбата Автокоманда, кои се моментално најзасегнати од проблемот, поддршка ќе им дадат и граѓаните од Железара.

Гражаните од овој дел на Скопје повикаа да се излезе помасовно на протестот и да се поддржат граѓаните од Автокоманда, затоа што, како што велат „мечката кога игра во дворот на соседот кај и да е ќе заигра и во нашиот двор.“

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Шентоп: „Туркије нема да дозволи влез во НАТО на друга држава која ја ослабува нејзината безбедност“

Следно

Бугарскиот претседател ги распиша петтите парламентарни избори за две години

Latest from Blog